Сезоната за Лук Шо заврши?

Левиот бек на Манчестер Јунајтед, Лук Шо, најверојатно ќе остане надвор од терените до крајот на оваа сезона поради повреда.

Раководството на клубот планира да му даде време на својот играч за целосно опоравување и нема да ризикува со предвремено враќање на теренот. 28-годишниот одбранбен играч трипати во текот на сезоната доживеа повторување на мускулното оштетување.

Последен пат Англичанецот пропушти еден месец поради повреда од 24 декември до 23 јануари.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО