Ибра: Конте е најдобриот избор за Милан

Поранешниот играч на Милан, Златан Ибрахимовиќ, сега советник на сопствениците на италијанскиот клуб, смета дека Антонио Конте е најдобриот кандидат за тренерската позиција во Милан следната сезона.

Мислењето на Ибрахимовиќ не се поклопува со мислењето на оперативното раководство, кое смета дека тренерот на Болоња, Тиаго Мота е најдобар кандидат. Според информациите, Пиоли ќе го напушти Милан на лето.

„Росонерите“ оваа сезона испаднаа од Лигата на шампионите во групната фаза и ја губат битката за титулата во Серија А.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО