Севилја со понуда до Маурицио Сари

Раководството на Севилја испратило понуда до Маурицио Сари, тврди новинарот Руди Галети. Италијанскиот стручњак е подготвен да ја продолжи кариерата во шпанската Ла лига, но има две желби; во својот стручен штаб да вклучи шест негови сонародници и клубот да ги привлече фудбалерите кои ги посакува.

Сари кој е слободен откако му истече договорот со Лацио, во последните три години работеше во Рим. Тој во кариерата ги предводеше и Јувентус, Челси и Наполи.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО