Реал Мадрид му понудил нов, едногодишен договор на Васкез

Дефанзивецот Лукас Васкез ќе го продолжи договорот со Реал Мадрид за уште една година. Само неколку дена откако Анчелоти изјави дека Васкез е важен дел од тимот, раководството на Реал одлучило да ја продолжи соработка.

Официјализирање на договорот се очекува во наредните денови. Васкез (33) е роден во Мадрид, а во Реал игра целата кариера, на вкупно 347 натпревари, со една позајмица, во Еспањол, меѓу 2014 и 2015 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО