Италијанците без Фаџоли за првиот меч на ЕП

Централниот играч за врска на Јувентус и на италијанската репрезентација, Николо Фаџоли ќе го пропушти првиот натпревар на „азурите“ на ЕП против Албанија утре во Дортмунд.

Според информациите од италијанскиот табор, 23-годишниот играч за врска нема да настапи против Албанците поради набиена фибула, повреда од пријателскиот натпревар со Босна и Херцеговина.

Фаџоли пропушти неколку тренинзи, а вчера и се приклучи на репрезентацијата, но почувствувал непријатност и болки. па Стручниот штаб решил да го одмори.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО