Реал Мадрид го реши прашањето со тренерот

Кошаркарскиот тренер на Реал Мадрид, Чус Матео, го продолжи договорот со мадридскиот клуб до јуни 2026 година, соопшти денеска шпанскиот шампион. Матео (55) беше прогласен За најдобар тренер во Евролигата минатата сезона.

Тој беше помошник тренер на мадридскиот клуб од 2014 до 2022 година, а потоа го замени Пабло Ласо, како прв тренер на Реал. Матео со мадридскиот клуб освои пет трофеи, од кои еден минатата сезона Евролигата.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО