Партизан е најгледана екипа во Евролигата

Црно- белите се на врвот по овој параметар, иако во оваа сезона тимот на Жељко Обрадовиќ немаше одлична сезона, тие беа меѓу најпопуларните екипи, ако не и најпопуларна.

Во однос на другите параметри, тие беа на врвот по гледаност, со оглед на бројот на навивачи и бројот на продадени влезници.

Кошаркарскиот клуб повторно покажа дека е една од најпопуларните екипи во најквалитетното натпреварување во Европа.

Останува да видиме каква ќе биде ситуацијата следната сезона, поточно дали трендот на вакви бројки ќе продолжи да расте.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО