Лука Карабатиќ го продолжи договорот со ПСЖ

Раководството на ПСЖ и 36-годишниот Лука Карабатиќ се договорија на двегодишна соработка, па така кружниот напаѓач во тимот на Раул Гонзалез ќе остане најмалку до јуни, 2026 година.

ПСЖ во првото коло од Лигата на шампионите ќе гостува кај Еурофарм Пелистер.

Првото соочување меѓу францускиот и македонскиот шампион ќе биде на 11/12 септември во Битола, додека последното на крајот од сезоната, односно на 5/6 март, 2025, во Париз.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО