Тим Хардвеј Џуниор заминува во Детроит Пистонс

Детроит и Далас направија голема размена неколку дена по НБА драфтот. Квентин Грајмс стигна во редовите на овогодинешниот финалист на НБА лигата.

Во редовите на Пистонс се приклучи Тим Хардавеј Џуниор, а можност да избере три пика од втората рунда на драфтот доби и Детроит.

Хардавеј пристигна во Далас во 2019 година. Во својата досегашна кариера во НБА лигата имаше просек од 14 поени, 2,9 скока и 1,9 асистенции.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО