Неверојатно: Од концертот на Тејлор Свифт на “Бернабеу“ заработката на Реал Мадрид е 9 милиони евра!

Флорентино Перез е вистинско чудо, вистински генијалец.

Да, можеби новиот “Сантијаго Бернабеу“ чинеше милијарда евра, но таа инвестиција полека и секојдневно се исплаќа.

Ова е најновиот пример.

Имено од концертот на мега – ѕвездата Тејлор Свифт, кој се одржа на ултра модерниот “Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид, Реал Мадрид заработи 9 милиони евра.

Биле продадени неверојатни 120.000 билети за овој спектакл во Мадрид.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО