Мерцедес почнал преговори за ангажман на Саинц

Претставниците на Карлос Саинц биле во контакт со луѓето од Мерцедес и ги започнале преговорите за негов евентуален ангажман.

Шпанецот има договор со Ферари до крајот на годинава што нема да му биде продолженм бидејќи на неговото место ќе дојде Британецот Луис Хамилтон.

Во деновите пред трката за Големата награда (ГН) на Саудиска Арабија, таткото на Саинц и неговиот менаџер, Карлос Ороно, биле забележани како се среќаваат со различни високи функционери на Мерцедес.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО