Мареј: Овој спорт веќе не е за мене!

Енди Мареј загуби уште еден меч, овој пат во второто коло на АТП турнирот во Доха каде беше надигран од 18-годишниот Јакуб Менсиќ и порача дека се сомнева дека се уште му е местото на теренот.

Чешката сензација славеше против искусниот Британец во три сета: 7:6, 6:7, 7:6. „Овој спорт повеќе не е за мене!“, изјавил Мареј. Според британските медиуми за Енди ова може да биде и еден од последните мечеви.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО