Кристијан Вуд го продолжи договорот со ЛА Лејкерс

Кошаркарот на ЛА Лејкерс, Кристијан Вуд го продолжи договорот со „езерџиите“ за уште една година.

Според информациите, Вуд ја искористи соодветната опција во договорот за негово автоматско продолжување, што значи дека за следната сезона мината во дресот на Лејкерс ќе заработи 3 милиони долари.

Вуд одигра 50 натпревари за Лејкерс оваа сезона со просек од 6,9 поени и 5,1 скока по натпревар.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО