Јокиќ се повреди во најлош момент за Денвер

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ се здоби со повреда на само еден месец пред почетокот на плејофот во НБА-лигата.

Јокиќ има болки во долниот дел од грбот и воспаление на левиот колк, а засега не е познато колку време ќе паузира.

Дополнителен проблем за актуелниот шампион е и повредата на Џамал Мареј кој го свитка левиот скочен зглоб.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО