Сабаленка славеше на првиот меч по трагедијата со Колцов

Белоруската тенисерка Арина Сабаленка го почна турнирот во Мајами со победа против својата добра пријателка Паула Бадоса со 2-0 во сетови, односно 6-4 и 6-3.

Ова беше прв меч за Сабаленка по трагедијата во која почина нејзиното поранешно момче Константин Колцов.

Натпреварот траеше 84 минути, а Сабаленка одигра на врвно ниво и заслужено обезбеди пласман во следното коло.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО