Имобиле: Една лоша сезона не смее да ги „поништи“ сите претходни

Голгетерот на фудбалскиот состав Лацио, Чиро Имобиле, вели дека е задоволен од условите во Рим и дека нема желба да си замине.

-Имам уште две години од договорот со Лацио и среќен сум тука. Моето семејство се среди и не гледам причина да заминам.Имав седум години на исклучително ниво и една година со пад на формата – нагласи Имобиле. \

34-годишниот ветеран во сезоната која заврши успеа да постигне 11 голови и да направи една асистенција.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО