Рома ги потврди најавите

Флоријан Гисолфи од 1 јуни ќе биде нов технички директор во фудбалскиот состав Рома. Тој доаѓа на местото на Тиаго Пинто кој се одлучи да си замин во почетокот на годинава.

Гисолфи бил активен фудбалер во Франција пред да влезе во тренерските води. 39-годишниот Французин првото искуство како директор го имаше во Ленс. Тој изминатите 18 месеци ги помина во екипата на Ница. Таму ќе остане до крајот на сезоната во Франција а потоа ќе се пресели во Италија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО