Хјумелс и кажа збогум на Борусија

Легендарниот стопер на Борусија Дортмунд, Матс Хјумелс, го напушти германскиот елитен фудбалски состав.Тој цели 13 години играше за „милионерите“.

– За мене беше огромна чест и радост да играм толку долго.Клубот и неговите навивачи се посебни. Се надевам дека ќе ве видам сите повторно како славите што е можно поскоро – вели Хјумелс.

Тој има два пехара од домашното првенство и од Купот на Германија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО