Холанѓанецот имал расправии со Ентони

Eрик тен Хаг кој веројатно ќе остане на клупата на Манчестер Јунајтед, испратил критики за Бразилецот, Ентони, кој во два наврата не ги послушал барањата на тренерот.

Според „Атлетик“,по натпреварот со Арсенал, Тен Хаг остро го прекорил фудбалерот со напомена дека мора да игра на позиција на која му било посочено. Ентони во изминатата сезона се појави на 38 средби во сите конкуренции со ефект од 3 гола и 2 асистенции.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО