Јуве и Атлетико може да направат размена 

Јувентус сака да го ангажира фудбалерот, Алваро Мората, кој се наоѓа на платниот список на Атлетико Мадрид.

„Старата дама“ во целиот процес планира да го вклучи Мојс Кин, бидејќи тимот од Шпанија е заинтересиран за 24-годишниот напаѓач од Торино.

Бидејќи на трансфер пазарот и двајцата имаат приближна вредност, се претпоставува дека замената ќе се реализира. За потписот на Мората ќе конкурира и Рома.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО