Ѓорческа игра во одлична форма

Лина Ѓорческа влезе во полу-финалето на турнирот кој се реализира во Ларнака на Кипар. Таа денеска лесно ја „скокна“, Русинката, Ксенија Зајцева со 2-0 во сетови со само четири загубени гема.

 

Македонската тенисерка ги доби двата сета со идентични 6-2 и 6-2. Ѓорческа сега ја очекува меч со Италијанката, Нуриа Бранкачо, која е на 240 место на ВТА листата.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО