Германецот Феликс Цвајер го суди полуфиналето на ЕП меѓу Холандија и Англија

Германскиот судија Феликс Цвајер ќе биде главен судија на полуфиналниот натпревар на Европското првенство меѓу Холандија и Англија, соопшти денеска Европската фудбалска унија (УЕФА).

Негови помошници ќе бидат Германците Стефан Луп и Марко Ахмилер, додека УЕФА за четврти судија го назначи Даниел Зиберт.

Во ВАР просторијата ќе бидат и Германците Бастијан Данкерт, Кристијан Дингерт и Марко Фриц.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО