Франција има скромна реализација иако има врвни голгетери

Селекторот на Франција, Дидие Дешам, одговори на критиките дека неговата селекција игра здодевен фудбал на Европското првенство.

„Триколорите“ утре ги очекува дуелот со Шпанија во рамките на полуфиналето.

– Ако ви е досадно, гледајте нешто друго! Ништо не е задолжително! Ова е посебно Европско првенство, за сите е многу тешко. Бројот на голови е многу помал од очекуваното – изјави селекторот на Франција.

– Ние сакаме да ги израдуваме Французите со добрите резултатите што ги постигнуваме. Дефинитивно имаме тежок период – изјави Дешам.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО