Французинот разочаран од ЕП!

Некогашниот француски фудбалски репрезентативец, Кристоф Дугари, вели дека е максимално разочаран од прикажаното на Европското првенство (ЕП) во Германија.

– Турнирот е смртно досаден. Претходно си мислив дека ќе на малите екрани ги гледам најдобрите европски фудбалери кои ќе не воодушеват со играта, но ништо од тоа, изјави Дугари.

Досега на ЕП имаше пет средби што завршија со најнепопуларниот резултат, 0:0, а  дури седум завршија со по еден гол.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО