Екс фудбалерот на Романија: Зошто да ризикуваме, кога нерешено е договорено со Словачка!

Многумина веруваат дека мечот Словачка – Романија ќе биде наместен, бидејки и обложувалниците даваат таков сигнал, бидејки на типот X, падна драстично квотата.

Вечерва на програмата се мечевите од групата Б, Хрватска против Италија и Шпанија против Албанија, но затоа утре ќе биде поинтересно.

Мечот Словачка – Романија за кого сите зборуваат, ќе се одигра задутре, а нерешен резултат е исход кој би им одговарал и на двете репрезентации.

Мислење дека ќе заврши натпреварот нерешено, има и екс репрезентативецот на Романија, Данут Лупу, кој истакна дека не треба да се ризикува.

– Ќе се квалификуваме, реми со Словачка, зошто да не. Се е договорено, ќе биде штета и двете репрезентации да не одат понатаму. Зошто да се ризикува, зошто да дојде до несреќа, кога се е веќе договорено, порача Лупу.

Јасно е дека овој натпревар ќе биде под лупа на фудбалските институции, бидејки многу од коментарите се сведуваат на тоа дека ова ќе биде прв наместен натпревар на ова ЕП.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО