Денвер се засилува со кошаркар од Голден Стејт

Раководството на тимот од Колорадо сака да ангажира неколку засилувања, а едно од нив е Клеј Томпсон од Голден Стејт Вориорс.

„Воините“ сметаат дека Томпсон нема повеќе квалитет да игра за нив, па поради тоа Денвер сака да ја искористи ситуацијата и да го ангажира искусниот кошаркар.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО