Featured - страница 3

ФИФА најавува поостри мерки против расизмот на стадионите

Фудбалерите ќе можат да пријават расистички гест или збор(ови) до судијата на натпреварите со тоа што ќе направат знак Х со рацете, објави ФИФА, како ...

Словенија олимпиското злато ќе го награди со 70.000 евра

Паричните награди за словенечките златни медалисти во индивидуалните спортови на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз 2024-та ќе изнесуваат по 70.000...

Потреси во српскиот спортски гигант: Партизан ќе го менува името!

Југословенското спортско друштво (ЈСД) Партизан од Белград, Србија, почнува процес за промена на името, беше одлучено на седницата на која присуствува...

(ВИДЕО) Поранешниот светски шампион без маица втрчал на теренот и се вмешал во тепачката!

Несакани, мачни, силеџиски сцени на завршниот турнир во јуниорска конкуренција во Белград ја згрозија српската спортска јавност. Кошаркарите на Реа...

Бразил ќе биде домаќин на СП во фудбал за жени 2027-та

Бразил е избран за домаќин на Светското првенство (СП) во фудбал за жени во 2027 година, откако ја победи заедничката кандидатура на Белгија, Холандиј...

Франција на ЕП без низа асови, но се враќа Канте

Селекторот на Франција, светскиот фудбалски вицепрвак, Дидие Дешам изненади многумина со списокот на играчи за Европското првенство (ЕП) во Германија,...

(ВИДЕО) Фјури не го ни погледна Усик пред „мечот на векот“!

Тајсон Фјури (35) и Олександр Усик (37) утревечер ќе се сретнат во боксерскиот „меч на векот“ како што подолго време се нарекува. Борбата за обединува...

Тер Штеген е на второто место меѓу голманите според одиграни натпревари за Барса

Синоќа Барселона ја победи Алмерија во натпреварот од 36. коло на шпанското првенство. Средбата заврши со резултат 2:0 за каталонскиот клуб. Голман...

Чави: Сакам да бидеме посилни следната година, целиме кон врвот

Тренерот на Барселона, Чави Ернандез имаше што да им каже на своите играчи по победата над Алмерија (2:0). Тој ги коментираше и информациите дека дел ...

НБА, плеј-оф: Јокиќ потпросечен, Минесота го растури Денвер нанесувајќи му рекорден пораз

Кошаркарите на Минесота тимбервулфс и на Денвер нагетс синоќа го одиграа шестиот натпревар од полуфиналната плеј-оф серија на Западот. Пред таа средба...
НАЈНОВО