Featured - страница 2

Роналдо го собори рекордот на Саудиска Арабија во една сезона

Напаѓачот на Ал-Наср, Кристијано Роналдо постигна асистенција на натпреварот од 32. коло на шампионатот на Саудиска Арабија со Ал-Хилал (1:1). Трие...

Денес стартува финалето во мак-кошарката помеѓу МЗТ Скопје Аеродром и Пелистер

Денес започнува финалната серија од машкиот кошаркарски плеј-офот на Македонија. По 31. пат во 32. првенствена сезона, следува одлуката, кој ќе биде ш...

Македонија поразена од Естонија во Европската златна лига

Македонските одбојкари со 3-1 во сетови беа поразени од Естонија во првиот меч од Европската златна лига кој се играше во Струмица. Иако победата н...

Салфетката на која Меси потпиша за Барселона продадена за 760.000 фунти

Салфетата на која Лионел Меси ја потпиша согласноста дека ќе и се приклучи на Барселона во 2000 година е продадена за 760.000 фунти (околу 888.000 евр...

(Видео) Индијана избори мајсторка против Њујорк

Кошаркарите на Индијана славеа против Њујорк (116:103) и со тоа го обезбедија мајсторка во „Медисон Сквер Гарден“. Екипите продолжија да го бранат ...

Модриќ и наредната сезона ќе игра за Реал

Лука Модриќ и наредната сезона ќе го носи дресот на реал Мадрид. „Мундо Депортиво“. Овој медиум, кој е поблизок до Барселона отколку до Реал, тврди де...

Алкалоид направи изненадување: Победа над Вардар за финале во Купот

Ракометарите на Алкалоид се вториот финалист во Купот на Македонија откако денеска во второто полуфинале успеаја да го совладаат градскиот ривал Варда...

Палмер е најдобар млад играч оваа сезона во Премиер лигата

Кол Палмер ја доби наградата за најдобар млад фудбалер во тековната сезона во Премиер лигата. Играчот од средниот ред на Челзи беше прогласен за на...

ОФИЦИЈАЛНО: Јувентус му даде отказ на Макс Алегри!

Јувентус го отпушти Макс Алегри. Денеска клубот со соопштение информираше дека Алегри е веќе поранешен тренер на „Старата Дама“. И покрај тоа што И...

Николо Шира: Модриќ ќе остане во Реал!

38-годишната ѕвезда на хрватскиот и европскиот фудбал, Лука Модриќ е многѕ блиску до продолжување на договорот со Реал (М) до 2025 година. Ова го о...
НАЈНОВО