Вилијамс: „Не размислувам за нов клуб, фокусиран сум само на ЕП“

Фудбалскиот репрезентативец на Шпанија, Нико Вилијамс, вели дека нема намера да размислува за наредниот чекор во кариерата додека се игра Европското првенство (ЕП) во Германија.

„Фуријата“ во втората елиминациска рнда утре ја очекува мега-пресметката со домаќинот, Германија.

– Мојата иднина? Му кажав на мојот агент дека не сакам да слушам ништо за тоа додека трае ЕП, изјави 21- годишниот напаѓач на Атлетик Билбао, откако претходно во медиумите се појави информација дека Барселона и Челси сакаат да го ангажираат.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО