(ВИДЕО) На Арсенал му нема спас – Лестер продолжува да „гази“

Продолжува кошмарот за екипата на Арсенал откако денес во рамки на 12. коло од Премиер лигата се поразени од Лестер со резултат од 2-0.

Победникот на мечот беше решен во вториот дел. „Лисиците“ поведоа во во 68. минута преку Џејми Варди кој излезе сам пред Лено и во манир на расен стрелец го матира (1-0).

Седум минути подоцна младиот Морисон на ефектен начин по вторпат го матира голманот на „топџиите“ за финални 2-0.

Лестер со новите три бода изби на второто место на табелата каде што ја дели позицијата со Челзи.