Аморим допатува во Лондон, има ли скриена цел?

Луѓето од фудбалскиот состав Вест Хем денеска во Лондон се сретнале со Рубен Аморим кој во текот на летото треба да го напушти кормилото на Спортинг.

 

„Си-Ен-Ен Португалија, во објавената сторија се сомнева дека стручњакот намерно заминал во Англија само за да направи притисок врз Ливерпул кој до неодамна беше заинтересиран за неговите услуги. Сепак, деновиве пристигна информација дека „црвените“ се откажале од Португалецот и дека ќе се насочат кон тренерот на Феенорд, Арне Слот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО