(Видео) Шоу на Јокиќ и Марјановиќ во Сомбор

Српските кошаркари Никола Јокиќ и Бобан Марјановиќ знаат како да го искористат времето по завршувањето на напорната сезона во НА лигата.

Центарот на Хјустон, Марјановиќ, дел од одморот реши да помине во Сомбор кај актуелниот МВП во НБА лигата.

Тие двајца уживаа претходната вечер со песните на Ана Бекута.

На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа дека двајцата, во доцните часови лудо се забавуваат во една кафеана во Сомбор.

Јокиќ наскоро ќе започне со подготвките за Олимписките игри, од друга страна Марјановиќ не доби повик од селекторот на Србија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО