УЕФА му прогледа низ прсти на Белингем

Дисциплинската комисија УЕФА сепак нема да го казни англискиот фудбалер Џуд Белингем поради неговата гестикулација на натпреварот против Словачка.

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата може да се извлече само со парична казна.

Германскиот Билд пишува дека ќе добие петцифрена казна, но оно што е важно е дека нема да прескокне ниту еден натпревар.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО