Тен Хаг и Јунајтед официјално ја продолжија соработката

Клубот од Олд Трафорд и официјално потврди дека ја продолжува соработката со холандскиот тренер до јуни 2026 година.

Во првите две сезони со тимот, Тен Хаг го освои Лига Купот и ФА Купот.

На крајот од сезоната се шпекулираше дека Тен Хаг ќе добие отказ, но по темелна анализа на сезоната беше одлучено ништо да не се менува.

Задоволство изрази и новиот спортски директор Ден Ешворт.

Манчестер Јунајтед наскоро ќе ги започне подготовките, а првиот натпревар го игра на 15 јуни во Норвешка против Розенборг.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО