Три италијански тима заинтересирани за играч на Арсенал

Играчот од средниот ред на Арсенал, Жоржињо би можел да го напушти клубот, пренесува Стандард. Според изворот, за 32-годишниот Италијанец се борат Јувентус, Лацио и Наполи.

Во исто време, лондонскиот клуб се надева дека фудбалерот ќе ги одбие понудите и ќе го продолжи договорот со „топчиите“. Жоржињо оваа сезона одигра 35 натпревари, постигна гол и две асистенции.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО