Тиквеш подобар од Т. Пролет

Во натпревар без посебно резултатско значење, екипата на Тиквеш славеше со 29:25 против екипата на Т. Пролет во рамките на 23. коло од домашниот ракометен шампионат. Кавадарчани се се уште под еуфорија од големиот успех кој го направија фудбалерите освојуваји го Купот на Македонија, но денеска имаа можност да им ракоплескаат и на ракометарите кои го потврдија својот квалитет.

Н аполувремето Тиквеш имаше само гол предност (17:16), но добриот старт на второто полувреме ја трасираше победата. Во тимот на Тиквеш денеска Мијатовиќ беше најдобар реализатор со 8 гола.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО