Терзиќ: Борусија не беше фаворит ниту против Атлетико и ПСЖ па…

Тренерот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, Един Терзиќ знае дека неговиот не е во улога на фаворит, но не губи надеж дека може да стигне до трофејот.

– Знам дека играме против најтрофејниот клуб во ова натпреварување. Сезонава имаме само два порази во ЛШ и подготвени сме да одиграме на највисоко ниво. Кога побендикот се решава во еден победник, се е можно. Тие се во улога на фаворит, но ние не бевме фаворити ниту во двомечите со Атлетико Мадрид и Пари Сен Жермен, вели предводникот на Борусија Дортмунд.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО