Ивана Гакидова со трансфер во Романија

Македонската ракометна репрезентативка Ивана Гакидова направи трансфер и кариерата ќе ја продолжи во романскиот шампионат каде ќе го носи дресот на ЦСМ Слатина.

29-годишната Гакидова која настапува на позицијата кружен напаѓач изминатите две сезони ги мина во Турција каде го носеше дресот на Коњалти со кого оставри успех во еврокуповите.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО