Танески го објави списокот на кадетите за контролите со Црна Гора

Селекторот на машката кадетска ракометна репрезентација на Македонија, генерација 2006 година и помлади, Наум Танески, денеска го објави списокот на повикани ракометари за претстојните пријателски натпревари со репрезентацијата на Црна Гора во рамки на ЕХФ неделата во период од 11 до 17 март.

На списокот на Таневски се најдоа 21 ракометар. Собирот е закажан за во вторник со почеток 12 часот во Хотел „Карпош“ во Скопје.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО