Струга, Шкендија и Тиквеш ги дознаа имињата на потенцијалните ривали во евро-куповите

Македонските клубови Струга ТЛ, Шкендија и Тиквеш ги дознаа имињата потенцијалните пртивници во европскте купови. Струга ќе играа во квалификациите во Лигата на шампионите, а Шкендија и Тиквеш во квалификациите во Конференциската лига.

Струга и Тиквеш нема да бидат носители на ждрепката за разлика од Шкенидја која има повластена улога.

Квалификации за Лигата на шампионите, Група 1

Носители: Слован Братислава, Линколн Ред Импс, Њу Сеинтс, Балкани, Борац Бања Лука

Неносители: Хамрун Спартанс, Струга, Дечиќ, Егнатиа, Санта Колома

Квалификации за Конференциската лига:

Група 1

Носители: Шкендија, Будуќност, Интер Ескалдес, Тирана, Ла Фиорита

Неносители: Вележ, Торпедо Кутаиси, Малишева, Ноах, Ислоч

Група 2

Носители: Бреидаблик, Ф91 Дуделанж, Тре Пене, Сент Јозеф, Крусеидерс

Неносители: Флориана, Шелбурн, Атлетик Клуб Ескалдес, Тиквеш, Каернарфон Таун

Ждрепката е во вторник, за ЛШ во 14.00, а за Конференциската лига во 16.00 часот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО