Тадиќ: Требаше да играм од почеток

Србинот, Душан Тадиќ, не е задоволен од минутажа што ја доби на вчерашниот меч со Англија на Европското првенство во Германија. Фудбалерот кој дејствува главно по страничните позиции и успева да се запише во листата на стрелците, не крие дека е разочаран од малата минутажа што му ја даде селекторот, Стојковиќ.

-Требаше да ме пуштат да играм цели 90 минути. Ако сакате Тадиќ да игра 30 минути, тоа ќе се случи – изјави играчот на Србија по вчерашниот пораз од „Гордиот Албион“.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО