Скалони: Само Меси и Ди Марија се сигурни за Копа Америка

Селекторот на Аргентина, Лионел Скалони, изјави дека напаѓачот на Интер Мајами, Лионел Меси и играчот од средниот ред на Бенфика, Анхел Ди Марија ќе играат за „гаучосите“ на Копа Америка годинава.

– Само Меси и Ди Марија имаат загарантирано место во тимот за Копа Америка, изјавил Скалони.

Копа Америка ќе се одржи летово, од 20 јуни до 14 јули, во САД. Репрезентацијата на Аргентина, актуелниот светски првак, ќе ја брани титулата.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО