Шчесни се враќа во Арсенал!

Поранешниот голман на Арсенал, а сега на Јувентус, Војчех Шчесни ќе брани повторно за „топчиите“. Според „Ток спорт“, Полјакот е дел од потесниот круг голмани кои Арсенал ги стави на список како можни замени за Арон Рамсдејл, кој летово ќе го напушти лондонскиот тим.

Шчесни (34) беше миленик на навивачите за време на престојот на „Емирати“, кога му беше соиграчот на сегашниот менаџер, Микел Артета.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО