Се огласија организаторите на турнирот во Рим за состојбата на Новак Ѓоковиќ

Новак Ѓоковиќ доби расекотина на главата, откако несреќно во неговата глава заврши тешко алуминиумско шише, кое несреќно испадна од ранецот на еден навивач, кој чекаше автограм.

Првично се мислеше дека е намерно, од еден агол дури и изгледаше дека е намерно, но во останатите видео материјали, се гледа дека наведнувањето на еден од навивачите, несреќно шишето излезе од неговиот ранец и заврши како удар во главата на Ѓоковиќ.

Раната на главата на Ѓоковиќ е санирана и српскиот тенисер е во ред, а по тој повод, се огласија од организацијата на турнирот со соопштение:

– Новак Ѓоковиќ е удрен со шише вода во глава, додека го напушташе централниот терен, додека даваше автограм. Тој е прегледан и повредата е санирана, веќе ја напушти болницата Форо Италико и се врати во хотелот каде престојува. Неговата ситуација не е загрижувачка, порачаа од организаторите на турнирот во Рим.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО