Проблем за Лукаку, и за Рома

Напаѓачот на Рома, Ромелу Лукаку, ќе пропушти неколку натпревари на римскатта „волчица“ во клучната фаза од сезоната во Серија А.

Тоа се натпреварите со Болоња, меч кој се игра вечерва на „Олимпико“ како и дуелот со Наполи, а најверојатно и дербито со Јувентус.

Се очекува Лукаку да биде достапен за првиот полуфинален натпревар од Лига Европа (ЛЕ) против новиот германски шампион, Баер Леверкузен.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО