Мота е нов тренер на „старата дама“

Тиаго Мота од денеска го презеде кормилото на Јувентус, тврди познатиот новинар, Фабрицио Романо. Претходно имаше најава дека младиот тренер ќе потпише договор за три сезони.

Мота откако го напушти младинскиот состав на ПСЖ, кариерата како тренер ја реализираше на „Чизмата“. Таму прво ја водеше Џенова, потоа Специја а од септември во 2022 година до денеска беше на кормилото на Болоња.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО