Милан ќе го убедува Французинот да се пресели на „Сан Сиро“

Адриен Рабиот веројатно ќе си замине од Јувентус бидејќи на само две недели до истекот на тековната соработка меѓу двете страни, нема најава дека истата ќе биде продолжена.

29-годишниот фудбалер сака подобри услови пред се финансиски додека „старата дама“ не е расположена да ги покрие неговите барања. Во целата слика може да влезе и тимот на Милан кој, наводно, е расположен да му ги исполни барањата на Французинот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО