Левандовски е свесен дека ги чека „пеколна“ група

Првиот голгетер на Полска, Роберт Левановски, вели дека неговата селекција е во исклучително силна група на претстојното Европско фудбалско првенство во Германија.

-Ние сме во групата на смртта! Франција е фаворит не само во нашата група туку и на целиот турнир. За нас мечот со нив е предизвик. Мораме најдобро да ги искористиме нашите квалитети – потенцираше Левандовски за медиумите во неговата татковина.

Полска ќе биде во групата со „триколорите“, Холандија и Австрија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО