Колинс: Убаво е чувството кога победуваш

Американската тенисерка, Даниеле Колинс, се осврна на двете победи на турнирот во Чарлстон, извојувани практично во само еден ден. Таа ги победи Онс Жабер и Слоун Стивенс и се пласира во четвртфиналето.

– Не лесно да се излезе на теренот и да се одиграат два меча по ред. Задоволството е многу поголемо бидејќи победив две тенисерки од „топ 6“. Тоа морам да го искористам за дополнителна самодоверба што е многу вредно со оглед на моите здравствени проблеми во минатото. Денов е награда за тоа, изјави Колинс.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО