Артета го пофали колегата од Брајтон

Менaџерот на Арсенал, Микел Артета, пред саботното гостување кај Брајтон во Премиер лигата, имаше само пофални зборови за колегата, менаџер.

– Импресиониран сум од Роберто Де Зерби. Тој е врвен менаџер, со одличен тим. Тоа што го постигна во врска со играта на тимот заслужува признание. Неговиот фудбал кој е атрактивен му го отежнува животот на противникот. Затоа мораме да излеземе со најдобрите 11, мораме да бидеме подготвени. Ќе ни биде тешко против Брајтон бидејќи тие се силен тим, но ние мораме да бидеме посилни, изјави Артета.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО